MASAŽO NAUDA

Jau senovėje žinota, kad geras ir profesionaliai atliktas viso kūno masažas efektyviai atpalaiduoja ir nuramina, suteikia jėgų ir padeda pasijusti geriau po sunkios darbo dienos. Žmogaus rankų prisilietimas laikytas didelės energijos ir nežemiškų galių šaltiniu, masažuojant galinčiu suteikti nepakartojamų pojūčių, perduoti teigiamą energiją ir šilumą, todėl masažas stipriai veikia viso organizmo būseną ir netgi padeda įveikti tam tikrus negalavimus.

Kiekvieną masažo būdą gaubia nedidelė paslaptis, todėl kiekvieno jų poveikis skiriasi. Tačiau visiems masažams būdinga tai, kad jie magiškomis galiomis grąžina jėgas, suteikia žvalumo, padeda išlaikyti gražią figūrą. Masažuojant stimuliuojama kraujo ir limfos apytaka, pagerėja odos funkcijos nuo jos paviršiaus greičiau pasišalina suragėjusios epidermio ląstelės, pagyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, oda tampa elastingesnė bei atsparesnė neigiamam išorės poveikiui.

"Pašalink įtampą kūne, ir jis darys tai, kam buvo sukurtas. - Jis išgydys save."
- Dr. Benas Johnsonas

Background Image

Kam reikalingas masažas?

Įtemptas gyvenimo tempas, nesibaigiantys rūpesčiai ir stresas – Jūsų organizmui būtinas poilsis. Šiltų rankų prisilietimas, glostymo technika ir tam tikrų taškų spustelėjimai stebuklingai veikia visą mūsų organizmą. Masažo pagalba galima patobulinti kūno formas, nuraminti skausmus ir pašalinti nuovargį. Kiekvienas masažas turi savą paslaptį ir atlikimo techniką, todėl kiekvieno tipo masažo poveikis kunui, protui ir sielai yra skirtingas.

Background Image

Ką reikėtų žinoti apie masažą?

Masažu galima ne tik sumažinti skausmus, pašalinti nuovargį ir sustiprinti imunitetą, bet ir patobulinti kūno formas. Nors teigiamas masažo poveikis pajuntamas jau po pirmojo seanso, norintiems akivaizdaus ir ilgalaikio efekto, rekomenduojama atlikti 5-10 masažų kursą. Puikios savijautos po atlikto masažo kurso palaikimui rekomenduojama atlikti profilaktinį masažą kartą per mėnesį. Kiekvienas masažo būdas skiriasi savo poveikiu, todėl pasitarę su specialistu galite derinti kelias skirtingas masažų rūšis.

Background Image

Masažo poveikis odai

Atliekant kosmetinį masažą, nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos ląstelės, ji lengviau aprūpinama deguonimi, pagerėja riebalinių ir prakaito liaukų veikla. Po masažo oda tampa švelni ir elastinga. Oda atlieka itin svarbia funkciją – jos paviršiuje yra daugybė receptorių, padedančių sąveikauti su aplinka. Oda dalyvauja medžiagų apykaitos ir imunobiologiniuose organizmo procesuose, o masažas – vienas efektyviausių metodų šių funkcijų stiprinimui.

Background Image

Masažo poveikis raumenims ir širdžiai

Masažas didina darbingumą ir stiprina raumenis. Masažuojamame plote spartėja arterinė kraujotaka, todėl organizmui lengviau maitinti audinius. Masažas taip pat pagerina kraujo pasiskirstymą tarp raumenų ir vidaus organų. Masažo veikiamos paviršinės ir giluminės kraujagyslės tai susispaudžia, tai vėl išsiplečia – taip sumažėja arterinės didžiojo kraujotakos rato dalies pasipriešinimas, taigi, taip yra palengvinamas širdies darbas.

Background Image

Psichologinis masažo poveikis

Masažas teigiamai veikia psichinę žmogaus sveikatą, kelia nuotaiką, šalina fizinius negalavimus. Stebuklingi prisilietimai prie kūno atitraukia nuo rūpesčių ir liūdnų minčių, o kenčiantiems nuo depresijos masažas padeda patekti į pozityvaus mąstymo zoną. Kasdienė įtampa ir emocinis stresas daugeliui žmonių – kasdienybė. Reguliarus masažas padeda atsiriboti nuo neigiamos patirties.

Kontraindikacijos
(kokiais atvejais reikia vengti masažo)

- Įvairūs ūmus uždegiminiai procesai.
- Tuberkuliozės aktyvi forma.
- Infekciniai susirgimai.
- Sifilis 1 ir 2 stadijos.
- Epidimitas.
- Pūlingi procesai.
- Limfinių liaukų, limfagyslių uždegimas.
- Gangrena.
- Chroniškas osteomielitas.
- Kraujo ligos, kraujoplūdis, kraujo išsiliejimas odos audiniuose ir kt.
- Pūlingi procesai.
- Kaulų ir sąnarių pažeidimai, sunki forma, lydinti uždegiminiu patinimu, plačių kraujo išsiliejimu, temperatūra.
- Venų ir arterijų uždegimas.
- Atesklerozė galvos ir periferinių kraujagyslių su cerebralinėmis krizėmis.
- Tromboflebitas.
- Ūmus širdies- kraujagyslių, inkstų ir kepenų nepakankamumas.
- Navikai.
- Odos ligos.
- Sunkūs psichiniai susirgimai, nestabili psichika.